Nyní v bazénu není žádný návštěvník.

Bazén Nová Paka

Koupaliště je tvořeno v kryté části plaveckým bazénem, rekreačním bazénem s brouzdaliště a vířivým bazénem, jejich strojním zázemím a vybavením pro návštěvníky a personál koupaliště.

Plavecký bazén

Bazén je nerezové konstrukce obdélníkového tvaru, s objemem vody 280 m3, s rozměry 25 x 8 m s hloubkou 1,2 – 1,6 m. Bazén se provozuje s teplotou vody max. 28°C.

Vířivý bazén

Bazén má nerezovou konstrukci o čtvercovém tvaru 3,5 x 3,5 m s hloubkou 1,1 m, s objemem vody 13 m3 a s teplotou vody max. 34°C. Ve vířivce jsou vodní masážní trysky v opěrátkách a podsedácích sedátek a vzduchové atrakce v lůžku a sedací části sedátek po obvodu a středová dnová vzduchová perlička.

Rekreační bazén

Rekreační bazén je v kompaktu s plaveckým bazénem a je také nerezové konstrukce. Rekreační část je do L s hloubkou vody 0,9 m a má objem 27 m3. Z rekreační části je ještě oddělené brouzdaliště 4 x 4,2 m s hloubkou 0,25 – 0,3 m a objemem 4,7 m3. Bazén se provozuje s teplotou vody 30°C.
Bazény je možné napouštět vodou pouze přes příslušnou akumulační jímku a úpravnu vody – tzn. přiváděná voda vždy prochází přes úpravnu vody.

Vodní atrakce

Pro zvýšení atraktivnosti areálu jsou instalovány vodní atrakce:

V plaveckém bazénu

V plaveckém bazénu je podvodní osvětlení umístěné ve stěnách bazénové vany podvodní světla 300 W / 12 V. 

V rekreačním bazénu

a) Trubková masážní lavice napojená na dmychadlo
b) Dnový vzduchovač napojený na dmychadlo
c) Laminátová dětská skluzavka Cobra
skrápěná vodou z cirkulace

V brouzdališti

d) Nerezový skluz do dvou směrů a nerezová skluzavka ve tvaru zvířátka

Ve vířivce

a) Vzduchovač - vzduchový výron dnový - napojený na vlastní dmychadlo
b) Masážní sedátka – tvořená sedací částí s perličkovou vzduchovou masáží a vodními masážními tryskami vedenými do opěrátek k masáži bederní části zad a do podsedáků pro masáž lýtek
c) Trubkové lůžko – vzduchová celotělová masáž napojená na dmychadlo

Bazénová technologie

Strojovna technologie pro úpravu bazénové vody se nachází v suterénu pod vstupní halou. Zde lze najít akumulační jímky, filtry i strojní vybavení. Úpravna pro zajištění hygienicky nezávadné vody dle vyhlášky č. 238/2011 Sb. má dva cirkulační okruhy (vnitřní víceúčelový bazén a vnitřní vířivka) pro celoroční provoz. Skládá se z akumulačních jímek, čerpacích jednotek s lapači vlasů, koagulační pískové tlakové filtrace, výměnného systému a trubních rozvodů, hygienického zabezpečení včetně středotlakých UV lamp a z úpravy chemických vlastností vody. K dezinfekci se používá plynný chlór. Chlorovna je umístěna v severní části budovy a má samostatný vstup. Pro víceúčelový bazén jsou nainstalovány dva laminátové tlakové pískové rychlofiltry s průměrem 1600 mm a výškou filtrační náplně 1,2 m. Vířivka má jeden laminátový tlakový pískový rychlofiltr shodných parametrů. Všechny filtry se ovládají pomocí pákových ventilů. Jako filtrační materiál se používá unikátní skleněná filtrační náplň AFM s filtrační schopností více než 95 % (o 30 % lepší než běžný křemičitý písek). Tato technologie přinese provozovateli úspory provozních nákladů. Železobetonové akumulační jímky jsou vybaveny bočním vstupním otvorem a mají objem 37 m3 (pro víceúčelový bazén), resp.13 m3 (pro vířivku).

Parní kabina

Parní kabina je přístupná z ochozu bazénové haly po projití předsíně. Kabina je
obložená keramikou se stupňovitou lavicí. Kabina má odtokovou gulu v podlaze,
celoskleněné dveře otevíravé ven.
V předsíni jsou tři sprchy - jedna ochlazovací se studenou vodou a dvě očistné
s teplou vodou.
Kabina má kapacitu 10-15 osob. Teplota v parní komoře max. 52°C.

Napsali o nás - casopisbazen.pdf

Partneři
Město Nová Paka


Swimaholic - Plavecké potřeby
plavky, čepice, brýle a další doplňky
Pohled webkamery
webkamera bazen webkamera bazen

Fotogalerie
celá fotogalerie>>